strona główna / Baza wiedzy

Baza wiedzy

Zobacz pozostałe wpisy

 

CMPower Booster, suplement diety na zmęczenie i koncentrację

Idealnym produktem, który wyeliminuje zmęczenie i jednocześnie poprawi koncentrację w czasie treningu jest CMPower Booster, suplement diety marki Cephamed. Energetyk z witaminami w postaci tabletek musujących skutecznie poprawia koncentrację i wytrzymałość. W jego składzie znajdziemy m.in. kofeinę oraz taurynę.

Kofeina jest substancją pochodzenia roślinnego, która działa pobudzająco na układ nerwowy. Naturalnymi źródłami tego związku są ziarna kawy i kakaowca, owoce guarany oraz liście herbaty. Kofeina ma wiele korzyści dla wydajności. Naukowcy potwierdzają, że pozwala na dłuższy i cięższy wysiłek, a zmęczenie jest przy tym mniejsze i pojawia się później. Dodatkowo kofeina przyczynia się do redukcji senności i zmęczenia, przyspiesza akcję serca, pobudza czynności oddechowe, poprawia koncentrację, pamięć i uwagę, zwiększa ogólną sprawność umysłową i ruchową oraz refleks. Stosowanie suplementów z kofeiną pozwala na dłuższe trenowanie bez uczucia znużenia i zmęczenia, co przekłada się na szybszy wzrost formy oraz lepszą regenerację organizmu.

Tauryna to z kolei aminokwas, który uczestniczy w licznych procesach fizjologicznych, m.in. w prawidłowym funkcjonowaniu układu sercowo-naczyniowego, centralnego systemu nerwowego oraz mięśni szkieletowych. Tauryna zmniejsza napięcie nerwowe oraz zwiększa sprawność umysłową i fizyczną przez zwiększenie metabolizmu. Z drugiej strony tauryna blokuje wydzielanie serotoniny, czyli hormonu odpowiedzialnego za relaks i tym samym pozwala wydłużyć czas pracy bądź wysiłku fizycznego.

W składzie CMPower Booster marki Cephamed znajdziemy również witaminy B6 i B12. Mają one pozytywny wpływ na rozwój i funkcjonowanie układu nerwowego i odpornościowego, przyczyniają się też do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Jeśli chcesz wzmocnić koncentrację, zwiększyć energię i zyskać więcej siły przed każdą sesją treningową, wybierz CMPower Booster marki Cephamed. Suplement kupisz w każdej dobrej aptece lub przez internet.